Про мову освіти

Sep. 25th, 2017 11:04 am
kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
Підсумки дискусій на ФБ про мову освіти. Пункт 6 - з серії "а я ж казав".

1. Дипломатичне хамство наших сусідів, політиканство всередині країни, історичні образи не дають багатьом побачити головних загроз. Нагадаю: румунів та угорців в Україні разом близько 300 тисяч, і скоріш за все, це число перебільшене, бо не враховує міграцій неоформлених через паспортні відділи. Порівняйте з кількістю російськомовних. І скільки б кого не було, зовнішньому тиску слід давати гідну відсіч, але не слід створювати внутрішню напруженість. Йоббікі - погані хлопці, але це означає, що тепер ми маємо максимально прищемити жителя Закарпаття.

2. Головний недолік закону в тому, що він не розрізняє емігрантів російсько-імперського часу та часів СРСР від корінних. А через це корінні відчувають, що втрачають, бо досі мали повноцінну освіту своїми мовами, а українці мають всі підстави вважати, що будь-яким винятком для корінних скористуються некорінні, а насправді просто совєцкійнарот, якому байдуже етнічні мови предків, а йдеться про усунення української мови.

3. Не враховується роль російської мови як засобу агресивної пропаганди, культурної експансії та асиміляції. Саме те, що російськомовних в Україні в рази більше за етнічних росіян, відкриває можливість видавати консервацію та навіть розповсюдження зросійщення за реалізацію права на початкову освіту рідною мовою в районах, де ніякої значної російської етнічної меншини немає.

4. Закон вважає меншини гомогенними, хоча в реальності меншина може бути повністю русифікована в одному регіоні, українізована - в другому, зберігати свою мову - в третьому. Це відкриває можливості в місцях російськомовної асиміляції проголосити етнічну мову освіти, скажімо, з першого вересня, а з першого жовтня через недобір вчителів - перевести на всємпанятний їзик.

5. На мою думку знайти правильні формулювання та забезпечити реальне виконання закону на практиці дуже проблематично, тому найкращим виходом було б пряме, ручне управління освітою в окремих районах. При чому не місцеве, "децентралізоване", а тільки зі столиці. Взагалі, слід вже давно зрозуміти, що закон працює тільки тоді, коли його погоджується виконувати, при чому за його сутністю, а не за формою, більшість людей. Ніякі репресії закон працювати не змусять. Якщо немає можливості розробити дієвий закон, значить слід зайнятися підготовкою грунту під нього в ручному режимі.

6. Власне впровадження ручного управління ускладнюється тим, що наші міжнародні стейкголдери вимагають від нас законності, прозорості і так далі. Ось через це я й завжди казав, що не слід поспішати долучатися до всього поспіль та під кожною конвенцією ставити підписи. В цілому, не відмовляючися від курсу на Захід, слід розуміти, що чимало їхніх стандартів для України передчасні. Торгівельна угода, безвіз, перехід на технічні стандарти - це все можна робити без всезагальної асоціаційної угоди, з якою разом йдуть мовна хартія, конституційна комісія та інші інституції, через які ми не можемо тепер ані українофоба громадянства позбавити, ані всіх суддів разом звільнити, ані преференції українській мові над російською дати тощо. І це при тому, що асоціація - це навіть не обіцянка членства, що на вимогу Нідерландів введено в текст угоди, і при тому, що ЄС - не оборонний союз і не збирається нам давати ані гарантій безпеки, ані захищати нас невійськовими засобами.
terwik: (Default)
[personal profile] terwik
Сьогодні Хмельницький святкує 586-ту річницю першої писемної згадки про наше місто. Звичайно було наплановано купу заходів, на частину з яких я встиг попасти.
Тут і покажу в фотокартках, як для мене виглядав перший день святкування.

А почалося все з того самого арт-куба
IMG_4323

Виглядає він вдень мабуть не так цікаво як ввечері (в фейсбуці вже показував), проте нетипово – це точно. Встановила його арт-фунданція «Вільні». Картини не тільки зовні, але й в середині.
Нутрощі
IMG_4327
IMG_4326

Усе інше під катом....
Далі )
kampfflieger: (Default)
[personal profile] kampfflieger


Сто років тому, у 1917 році, Фелікс фон Люкнер топив суда Антанти на вітрильнику.Під його командуванням, "Зеєадлер" (на фото), потопив і захопив як приз 14 суден і один італійський військовий корабель.

Біографія Люкнера настільки скажена й неймовірна, шо навіть якщо там правди лише половина, цього вистачить на десять житів. Втім, читайте самі.

Которанок №31.

Sep. 20th, 2017 11:18 am
line_o: (кавоман)
[personal profile] line_o
20170712_lutsk_cat_001

Поцілунок.

Sep. 18th, 2017 11:01 am
line_o: (кавоман)
[personal profile] line_o
1T7A4279-Edit-3
kampfflieger: (Default)
[personal profile] kampfflieger
Спогади про совєцькі війська в 1939:

«Они были странные — маленького роста, кривоногие, уродливые и страшно изголодавшиеся. На головах у них были причудливые шапки, а на ногах — тряпичные ботинки».

А отето написав здогадайтеся хто:

"Всё то, что следовало бы сказать о советах, уже много раз красочно и подробно рассказано, написано и опубликовано. Здесь я, естественно, читаю книги, которых не могу заполучить в Польше , в т.ч. частные воспоминания немцев, по которым прокатилась лавина Красной Армии в 1945 – когда Гитлер потерпел поражение. Преимущественно, это мемуары из Померании. Среди них были заметки одного врача, графа, человека верующего, который пережил этот ад и видел всё, на что способны русские, сформированные той уродливой системой. И эти воспоминания были для меня формулировками моих собственных мыслей и суждений, которые я к тому времени на бумаге ещё не зафиксировал. Хотя я не видел ничего из того, что видел он.

Жестокость немцев, которые входили в оккупированные страны во времена Гитлера, ни по глубине, ни по широте, даже сравнивать нельзя с советской. Для немцев это поначалу была банальность и именно механически и обезличено следовали они заповедям, по которым себя считали высшей расой, а нас, евреев, называли «Ungeziefer», вредителями-паразитами, которых следует уничтожать. Притом они считали нас вредителями коварными, одаренным такой хуцпой, что по своей лодырнической мимикрии приобрели сходство с Человеком. Русские же, со своей стороны, осознавали подлость и низость бессловесно и глухо, что делало их способными на что угодно: изнасилование 80-летних старух, убийство как бы между прочим, разрушение и уничтожение всех признаков достатка и цивилизованной состоятельности. При этом демонстрируя в бескорыстии этого уничтожения немалую Предусмотрительность, Инициативу, Внимание, Сосредоточенность, Напряжение воли. Этим они мстили не только немцам (в конце концов, - другим!) за то, что немцы устроили было в России, но и мстили всему миру за пределами своей тюрьмы местью, самой подлой из всех возможных: ведь они обгаживали всё - никакие животные не демонстрируют подобной , так сказать, ЕКСКРЕМЕНТАЛЬНОЙ жестокости, которую демонстрировали руссикие, забивая и наполняя своими экскрементами разгромленные салоны, госпитальные залы, биде, клозеты, гадя на ​​книги, ковры, алтари; в этом обгаживании всего мира, который они теперь могли (какая это радость!) испинать, истолочь, обгадить, а ко всему еще и изнасиловать и убить (они насиловали женщин после родов, женщин после тяжелых операций, насиловали женщин, лежавших в лужах крови, насиловали и гадили, а кроме того они должны были воровать наручные часы. Когда один малый бедняга-солдафон уже не имел шансов среди немцев в госпитале, потому что его предшественники забрали все, что можно было забрать, он расплакался от жалости и одновременно выкрикивал, что когда немедленно не получит наручные часы, то застрелит трех первых встречных.

Как-то в Москве, в 1961 году, после 12 ночи я приехал прямо из аэропорта в ресторан одного «эксклюзивного отеля», двери которого с улицы атаковала толпа желающих позабавиться. И хотя там никто никого не насиловал, не убивал и не гадил, я увидел то, что произвело на меня неизгладимое впечатление, я назвал их обезумевшей стадом, поскольку они не верят в Бога, то есть, я видел людей, которым отрезали Ценности, тотально ампутировав этику; это было действительно отвратительное зрелище.

Эти истории, эти диагнозы известны, а наша цивилизация делает, что лишь может, чтобы их скрыть, затоптать, похоронить, не замечать, не признаваться в этом, а если не удастся, то explain away [объяснять как можно проще]. Советская система, как проявление corruptio optimi pessima [испорченности того, что лучше] de facto является системой сохранения всевозможных тех черт, на которые вообще способна подлый человек. Измена близких, предательство друзей, ложь на каждом шагу, жизнь в фальши от колыбели до могилы, попрание традиционных ценностей культуры и бетонирования определенных формальных аспектов этой культуры; ведь ясно, что то насилие, истязание и обгаживание является одной стороной монеты, а другая её сторона - это советское пуританство, викторианство, «отечественность», «патриотизм», «коммунистическая нравственность» и др. Что тут писать, что здесь можно добавить! И радикальному неверующему, такому, как я, мысль о том, что Бога, пожалуй, и нет, однако сатана наверняка все же существует, если существуют советы, - эта мысль навязчиво возвращается снова и снова.

Огромная сверхдержава со сфальсифицированным идеологией (никто в нее не верит), с сфальсифицировано культурой, музыкой, литературой, школьным образованием, общественной жизнью - все сфальсифицировано от A до Я настолько добросовестно, под таким давлением репрессий, под таким полицейским надзором, что эта мысль рождается как сама собой: кому это все может служить лучше, чем Повелителю мух (Веельзевулу)??? Я знаю, что его нет - и в некотором смысле это даже еще хуже в плане постановки диагноза, из-за отсутствия отрицательного полюса трансцеденции…"


Підігнав шановний [personal profile] mysliwiec

А написав це... )

Правий все-таки Прибор із терміном "антилюди".

(він це зробив!)

Sep. 15th, 2017 07:33 pm
vladmradio: (KozakGraeJazz)
[personal profile] vladmradio
 Екологічний ентузіаст В'ячеслав Горобець надрукував мій соціальний екопрінт.

Село Піщанка, Дніпровська область.

Скоро - у всіх вечірніх ефірах України!
Город ідьош паліть?

 
Світлина від Вячеслава Горобеца.
Вячеслав Горобец знаходиться в Пiщанка - наше село.

Соціальна реклама в Піщанці

 
ПодобаєтьсяПоказати більше реакцій
Коментувати
 

Як треба спати

Sep. 13th, 2017 08:05 am
vladmradio: (Default)
[personal profile] vladmradio
 Завжди підозрював, що з нашим сном щось не теє.
Sleeping in one eight-hour chunk is a very recent phenomenon, and lying awake at night could be good for you, according to scientists and historians.
 
BBC.COM|ВІД BBC NEWS
 
 

Бауцен

Sep. 12th, 2017 02:18 pm
ukraineson: (Default)
[personal profile] ukraineson
Бауцен (або Будишин) - столиця верхніх лужичан. Територіально розташовується на сході Німеччини, в Саксонії.
Населення 40 тисяч осіб.
IMG_20170409_102057

Read more... )

Profile

petro_tazyk: (Default)
petro_tazyk

December 2016

S M T W T F S
    123
45 6 78910
11 121314151617
1819 2021222324
25 26 2728293031

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 01:46 am
Powered by Dreamwidth Studios